miercuri, 3 iunie 2026

Autoritatea de reglementare daneză va lua cuvântul la evenimentul de lansare „Gaming in the Nordics”

Joi, 18 iunie 2026, „Gaming in the Nordics” va reuni la Copenhaga principalii factori de decizie de pe piețele de iGaming reglementate (sau care urmează să fie reglementate) din Danemarca, Suedia, Finlanda și Norvegia.

Gaming in the Nordics este cea mai recentă inițiativă a Gaming in Europe, cunoscută pentru conferințele sale anuale Gaming in Holland, Gaming in Germany și Gaming in Spain.

Evenimentul va avea loc la sediul Better Collective din Copenhaga și îl va avea ca invitat principal pe domnul Anders Dorph, directorul Autorității daneze pentru jocuri de noroc.

Alți vorbitori confirmați includ:

● Pontus Lindwall, CEO, Betsson
● Jesper Søgaard, cofondator și co-CEO, Better Collective
● Morten Ronde, CEO, Asociația Daneză de Jocuri de Noroc Online (DOGA)
● Fredrik Stenstrøm, secretar general, Asociația Norvegiană pentru Jocuri de Noroc Online (NBO)
● Pekka Ilmivalta, șef de birou, Nordic Legal – Finlanda
● Birgitte Sand, CEO, Birgitte Sand & Associates
● Josh Hodgson, COO, H2 Gambling Capital
● Peter-Paul de Goeij, consultant executiv, QuodBonum.se (președinte de sesiune)

Fondatorul Gaming in the Nordics, Willem van Oort, a declarat: „Suntem extrem de încântați că domnul Anders Dorph a acceptat să ia cuvântul la evenimentul de lansare a Gaming in the Nordics. Din experiența mea, este întotdeauna benefic să se faciliteze un dialog între autoritățile de reglementare și industrie – care, în acest caz, va fi reprezentată cu multă competență de domnul Pontus Lindwall de la Betsson, precum și de mai multe organizații profesionale de prim rang. Deși piețele nordice se află în stadii diferite de reglementare și maturitate, există totuși anumite puncte comune, care împreună oferă o bază solidă pentru un schimb fructuos de lecții învățate și bune practici.”

Evenimentul de lansare

Evenimentul de lansare Gaming in the Nordics din acest an va fi o conferință restrânsă, de o jumătate de zi, cu o capacitate limitată de a găzdui participanții.

O conferință anuală „Gaming in the Nordics” de amploare va avea loc în iunie la Copenhaga, începând cu 2027.
Rămâneți la curent cu noutățile viitoare!

Înscriere și listă de așteptare

Dacă doriți să participați la evenimentul de lansare „Gaming in the Nordics” din acest an, vă rugăm să vă înregistrați aici: https://luma.com/605sboce

Deoarece numărul de participanți care pot fi acceptați este foarte limitat, toți cei care se înscriu vor fi inițial trecuți pe o listă de așteptare.

Vă vom informa cât mai curând posibil dacă vom avea un loc disponibil pentru dumneavoastră.

Pentru accesul presei, vă rugăm să contactați: sarah@gamingin.eu.

Sesiuni video

Sesiunile principale ale evenimentului de lansare „Gaming in the Nordics” vor fi înregistrate și distribuite membrilor comunității Gaming in the Nordics.

Dacă doriți să primiți noutăți, inclusiv linkurile către sesiunile înregistrate, vă rugăm să vă înscrieți pe lista de distribuție „Gaming in the Nordics” la www.gamingin.eu.

Oportunități de sponsorizare disponibile

Sunt disponibile oportunități de sponsorizare și parteneriate media. Vă rugăm să îl contactați pe Willem van Oort la willem@gamingin.eu pentru mai multe informații.

 





Author: Editor

Share This Post On

Submit a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *